info@asaydanismanlik.com
0532 247 96 19

Asay Danışmanlık ile Dijital Dönüşüm

Asay Danışmanlık > Haberler > Asay Danışmanlık ile Dijital Dönüşüm

Asay Danışmanlık ile Dijital Dönüşüm

Asay Danışmanlık ile Dijital Dönüşüm

Asay Danışmanlık olarak birçok firmaya elektronik dönüşüm kapsamında danışmanlık hizmeti vermekte ve profesyonel olarak bu süreci tamamlamalarına yardımcı olmaktayız. Bu süreçler boyunca uzman kadromuzla müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılamakta, gerekli yazılımsal ve teknik destekleri sağlamaktayız. Bunun dışında çeşitli sektörlerde birçok girişime imza atan Asay Danışmanlık çatısı altında farklı sektörlere ait girişimler de mevcuttur. Bu girişimler ile de hedeflediğimiz misyonları kesintisiz sürdürebilmek adına yeni adımlar atmaktayız.

Asay Danışmanlık Dijital Dönüşüm Hizmetleri Nelerdir?

E-Fatura

Elektronik ortamda hazırlanarak sunulan faturaya e-fatura adı verilir. Fiziksel faturadan daha avantajlı ve güvenilirdir. Gelir İdaresi Başkanlığı‘na ait sunucular üzerinde gerçekleşen işlemler sayesinde hem vergilendirmede hem de zaman ve evrak tasarrufu anlamında kolaylık sağlamaktadır. E-fatura kesimi anında gerçekleşir ve hızla müşteriye ulaştırılır. İşlemlerin online yapılması sayesinde fatura saklama ve fiziksel arşivleme ihtiyacınız bulunmaz. Ayrıca e-fatura ile yapılan işlemlerin doğruluk payı daha yüksektir ve hata yapma riski en aza indirgenmiştir. Yapılan işlemler uluslararası standartlara uygundur. Asay Danışmanlık’tan alacağınız E-fatura hizmetiyle dijital dönüşümünüzü tamamlamanızın yanı sıra şirketiniz her zaman denetime hazır hale gelecektir.

E-arşiv fatura da elektronik faturanın bir çeşididir. Elektronik fatura kullanıcısı olmayan müşterilerinize kestiğiniz faturalara e-arşiv fatura ismi verilir. Elektronik fatura kullandığınız ERP veya farklı sistemlerinize entegre edilebileceği gibi yazılımsal olarak farklı bir uygulama olarak da size sunulabilir.

E-İrsaliye

Mal ve ürün satışında bulunan işletmelerin kesmek zorunda kaldıkları sevk irsaliye belgelerinin online olarak düzenlenmesine verilen addır. Dijital dönüşümün önemli noktalarından biridir. Elektronik fatura zorunluluğu bulunan işletmeler elektronik irsaliye de kullanmak zorundadırlar. Bu da firmalar açısından hem maliyeti düşürmek hem de online takibin ve arşivin daha kolay olması nedeniyle avantajlıdır. Elektronik irsaliye ancak aynı sistemi kullanan kişilere kesilerek kullanılabilir. Karşı taraf elektronik irsaliye kullanıcısı değilse fiziksel olarak irsaliye evrağı düzenlenmelidir.

E-Defter

Bilanço esasına dayalı olarak defter tutma zorunluluğu olan gerçek ve tüzel kişilerin online olarak defter-i kebir ve yevmiye defteri tutmasına olanak sağlayan sisteme elektronik defter adı verilir. Dijital olarak saklanabilmesi, gelişmiş raporlamaya sahip olması nedeniyle firmalar için büyük avantaj sağlar. Elektronik defter kullanabilmek için mali mühür sahibi olmak gereklidir. Defter üzerinde yapılan işlemlerin onaylanması bu mühür ile yapılarak doğruluğu kayıt altına alınır. Düzenlenen son tebliğe göre artık elektronik fatura kullanıcısı olmadan elektronik defter kullanılabilinmektedir. Elektronik defterin kullanımının kolay olması ve denetimlere birebir uygunluğu firmaları büyük ölçüde bu süreçte kontrol rahatlığı tanımaktadır.

E-Bilet

Elektronik bilet, sunduğu hizmetleri fiziksel olarak bilet keserek sağlayan işletmelerin online olarak internet üzerinde bu işlemi yapmasını sağlayan bir sistemdir. Sinema, konser, tiyatro gibi sanatsal etkinlikler ile yolcu taşımacılığı gibi işkollarında sıklıkla kullanılan bu sistemi internet üzerinde yapmanın birçok artısı mevcuttur. Rezervasyon sisteminin kolaylığı, rahatlıkla sağlanan otomasyon ve satışların daha hızlı gerçekleşmesi gibi avantajları bulunmaktadır. Fiziksel bilet satışı gerçekleştiriyorsanız elektronik bilete geçiş için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Sunacağımız dijital dönüşüm imkanlarıyla hem işletmenizin daha çok kitleye ulaşmasını sağlar hem de satışlarınızın tam kontrolünü sağlayabilirsiniz.

E-Müstahsil Makbuzu

Tarım ve hayvancılık ürünleri satan işletmeler çiftçi veya hayvancılardan ürün satın aldıklarında bu kişiler defter tutmadıkları için müstahsil makbuzu düzenlenir. Bu makbuzun internet üzerinde düzenlenerek online olarak işlem yapılmasına elektronik müstahsil makbuzu adı verilir. Elektronik müstahsil makbuzunun ilerleyen tarihte düzenlenmesi ve iptal edilebilmesi gibi kolaylıkları mevcuttur. Bu iptaller Gelir İdaresi Başkanlığı’na ait sistemlerde anlık olarak güncellenir. Bu yüzden kullanımı kolay ve avantajlıdır.

E-Serbest Meslek Makbuzu

Serbest meslek sahiplerinin Vergi Usul Kanunu’nda belirtilen hizmetlerin sağlanması karşılığında müşterilerine vermek zorunda oldukları makbuza serbest meslek makbuzu adı verilir. Bu makbuz verilen hizmeti belirtir ve aynı zamanda serbest meslek sahibinin vergi oranını belirlemede kullanılır. Dijital ortamda bunu sağlayan sisteme elektronik serbest meslek makbuzu adı verilir. Online olarak düzenlenen makbuzlarda ret ve iade süreçlerinin daha pratik olması, kağıt israfının önlenmesi, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafında anlık güncellenmesi gibi avantajlar bulunur. Serbest meslek erbabıysanız ve dijital dönüşüm çerçevesinde elektronik serbest meslek makbuzu edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

E-Muhasebe

Dijital dönüşümün belki de en önemli ayaklarından bir tanesi de muhasebe sistemidir. Bir işletmenin ticari olarak kalbini oluşturan muhasebe bilgilerinin düzenli ve anlaşılır olması hem işletme sahipleri açısından hem de denetim kurumları açısından önem taşır. Elektronik muhasebe kavramı işletmelerin tüm gelir, gider ve muhasebeleştirilen faaliyet yapılarının elektronik ortamda oluşturulması anlamına gelir. Bu nedenle elektronik muhasebenin kullanılması zaman ve kaynak açısından büyük kar sağlar.

Asay Danışmanlık olarak sunduğumuz elektronik muhasebe yazılımıyla işletme olarak gereksinim duyduğunuz tüm muhasebe işlemlerini kolaylıkla yapmanızı sağlamaktayız. Kullanıcı dostu ekranlar, kolay kullanım ve tam işlevsellik içeren yapısıyla muhasebe işlemlerinizi artık kolaylıkla yapabileceksiniz. Firmamız tarafından sunulan diğer elektronik dönüşüm araçlarının entegrasyonuyla birebir uyum içinde çalışan elektronik muhasebe yazılımımız, yüksek güvenlik yapısına sahiptir. Bulut sistemi üzerinde çalışması ve yedekleme hizmetleri sayesinde verilerinizin güvenliği ön planda tutulur. Sahip olduğu gelişmiş raporlama sayesinde Excel de dahil birçok dosya formatında raporlama çıktısı alabilirsiniz.

Elektronik muhasebe dönüşümü için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

E-Mutabakat

Mutakabat sistemi, şirketlerle müşterilerinin borç ve alacak hesaplarının karşılaştırılması anlamına gelen bir sistemdir. Bu karşılaştırmalarda bilgilerin hatasız olması ve doğru yansıtılması büyük önem taşır. Elektronik mutabakat sistemi sayesinde bu karşılaştırmalar online olarak yapılmakta ve hata payı en aza indirgenmektedir. Sağlanan bilgilerin anlık olarak transferi, bilgilerin doğruluk payının yüksek olması ve zaman-kaynak tasarrufu nedeniyle şirketlere büyük avantaj sağlar. Özellikle ithalat-ihracat firmalarının kullandıkları elektronik mutabakat sistemi diğer uygulamalarla kolayca entegre edilebilir ve tam uyumlu çalışır.

Elektronik İmza

Islak imza niteliği taşıyan ve internet ortamında dijital olarak belge imzalamaya yarayan sisteme elektronik imza adı verilmektedir. Elektronik imzanın kullanımı zamandan ve mekandan bağımsız olarak işlem yapılabilmesini mümkün kılmaktadır. Gerçek imza atarak yapabileceğiniz bir işlemi kuruma belli saatlerde giderek yapabiliyorken, elektronik imza ile yedi gün yirmidört saat yapılabilmektedir. Bu nedenle büyük tasarruf ve avantaj sağlayan bir sistemdir.

Kayıtlı Elektronik Posta (KEP)

Kısaca güvenli elektronik posta hizmeti olarak nitelendirilen KEP, normal elektronik posta gönderiminin dışında kalan ispat sağlayan elektronik posta hizmetine denmektedir. Kayıtlı elektronik posta adresi ile yaptığınız işlemlerde gönderici kimliği, alıcı kimliği, postanın içeriği ve varsa dosya eki bilgiler resmi olarak kayıt altına alınır. Bu sebeple hukuki anlaşmazlık gibi durumlarda bu içerikler kanıt olarak mahkemeye sunularak ispat sağlanabilir.

Kayıtlı elektronik posta adresinin geniş kullanım alanı mevcuttur. Özellikle kurumlarla olan yazışmalarda hızlı işlem yapılabilmesi ve ispat niteliği taşıması yönünden sıkça tercih edilmektedir.

E-Bordro

Bordro, işletmelerde çalışanların maaş bilgilerinin sunulduğu belgeye verilen addır. Elektronik bordro uygulamasında çalışanlara ait tüm maaş işlemleri ve özlük hakları online olarak internet üzerinde gerçekleşir. Özellikle çalışan sayısının fazla olduğu işletmelerde bordroyu evrak olarak vermek karışıklıkları ve zorlukları beraberinde getirmektedir. Elektronik bordro sisteminde çalışanlar diledikleri zaman bordrolarına ulaşabilmekte ve işveren tarafından ayrı bir işlem yapılmasına gerek olmamaktadır. Şifrelenerek korunan ve arşivlenen elektronik bordrolar işletmeleri yüksek evrak harcamalarından kurtarmakta, zaman tasarrufu sağlamaktadır.

Online Yedekleme

Asay Danışmanlık tarafından sunulan yukarıda saydığımız dijital dönüşüm ürünlerinin yedekleme işlemlerini yaparak olası veri kaybı senaryolarına karşı verilerinizi güvence altına almaktayız. Sunduğumuz tüm yazılımların sahip olduğu verileri yedekleyerek bulut sistemlerinde muhafaza ediyor ve ihtiyaç duyduğunuzda tekrar sisteminize kolaylıkla yüklüyoruz. Yedeklenen veriler şifreleme teknolojisiyle korunarak güvenliği sağlanmaktadır.

Yukarıda saydığımız tüm dijital dönüşüm ürünleri için firmamıza başvurarak kurulum talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın