Asay Danışmanlık

Web Tasarım

Web tasarım konusunda profesyoneller ile çalışın. İşletme sahipleri, sanatçılar, girişimciler ve daha birçoğu web tasarımı için Asay Danışmanlık'ı tercih ediyor.

Kurumsal ve Profesyonel Web Tasarım

Web tasarım konusunda Türkiye’deki en iyi firmalardan biri olan Asay Danışmanlık ile çalışın. Herkes için uygun web tasarım fiyatları için bizimle iletişime geçin.

Mobil dostu responsive web sitesi

Arama motoru optimizasyonu

Teknik destek ve web sitesi bakımı

E-Ticaret Sitesi Tasarımı

E-Ticaret Sitesi Tasarımı hizmetlerimiz ile Kullanımı ve yönetimi kolay, kullanıcı odaklı Özel Tasarım E-Ticaret Siteleri ile daha çok satış yapın.

İnternet ortamında ticaret yapmak amacıyla kurulan sitelerdir. E-ticaret siteleri günümüzde oldukça yaygın hale gelmiştir. Nedeni ise internetten alışveriş ve ticaret yapmanın, fiziksel olanına göre daha kolay ve karlı olmasıdır. Fiziksel olarak söz konusu olan giderlerin birçoğu, internet üzerinden yapılan ticarette bulunmaz.

Bu nedenle birçok giderden tasarruf yapma imkanı vardır. İyi kurgulanmış bir e-ticaret sitesi sahibine yüksek kazançlar sağlayabilir.

Geleneksel ticarette, ticaret sahibini sınırlayan birçok faktör bulunmaktadır. Mesela çalışma saatleri sınırlıdır. Ayrıca reklam giderleri yüksektir ve geri dönüşü sınırlıdır. E-ticaret sitesi sahibi iseniz:

  • Günün her saati ve haftanın her günü çalışan bir işletmeye sahipsiniz demektir. Üstelik personel ve diğer giderleri de karşılamak zorunda kalmazsınız.
  • Hedef kitlenize ulaşmak için yüksek maliyetli reklam bütçesi ayırmanıza gerek yoktur. İnternet üzerinden verilen reklam bütçeleri düşüktür. Ayrıca internet sitenizde ücretsiz olarak reklam verebilir ve belli bir ücret karşılığında reklam geliri elde edebilirsiniz.
  • Daha fazla ürün seçeneğini müşterilerinize sunabilirsiniz. Üstelik depo ve teşhir alanı gerektirmeden. İnternet sitesinde sınırsız teşhir alanına sahip olmuş olursunuz.
  • Sergilemiş olduğunuz ürün hakkında detaylı bilgilendirme yazısı hazırlayabilir, müşterilerinizin ürün ile ilgili daha fazla bilgi edinmesini sağlarsınız.
  • Stok ve maliyet bilgilerini kolaylıkla kontrol edebilirsiniz. Sitenize entegre edilebilen yazılımlar sayesinde, ne kadar ürün sattığınızı ve ne kadar ürün almanız gerektiğiniz bilebilirsiniz.
  • Maliyet artışlarından etkilenmezsiniz. İnternet ortamında dalgalanma nadir olacağından dolayı, fiyat artışları sizi etkilemez.

Yukarıdaki avantajları elde edebilirsiniz.

Bir mağazayı ziyaret ettiğimizde ve o mağazadan bir ürün satın aldığımızda, belli bir deneyim kazanmış oluruz. Satın aldığımız ürün beklentilerimizi karşılıyorsa, satın aldığımız yer hakkında olumlu düşüncelere sahip oluruz.

Aynı şekilde; mağazada karşılanma şeklimiz, mağaza çalışanlarının bizimle nasıl ilgilendiği gibi durumlarda, o mağazaya bir daha gidip gitmeme konusundaki fikrimizi belirler.

Aynı durum internet siteleri için de geçerlidir. Arama motorları kriterlerini belirlerken, kullanıcı deneyimlerini esas alır. Yani internet sitelerine kullanıcıların neden geldiği, ne aradığı ve sitede ne kadar kaldığı gibi genel konularda, arama motorları belirli kriterler belirler.

Yapılan araştırmalar, e-ticaret sitelerini ziyaret edenlerin sadık müşteriler olduğunu ortaya koyuyor. Ancak yukarıda bahsettiğimiz kritlerler yerine getirildiğinde bu durumun böyle olduğunu anlıyoruz.

Bu yüzden bir sitenin tasarımı, kullanıcı memnuniyeti adına değer kazanıyor. İngiltere’de 1000 internet kullanıcısı ile yapılan bir çalışmada, e-ticaret siteleri test edildi. Yapılan çalışmada kişilerin internet sitelerinden neden kaçtığı tespit edildi.

Çıkan sonuçlara göre site ziyaretçilerinin; sitede karmaşık bir menü sistemi olması, ürün önerilerinin zayıf kaldığı, kullanıcıların siteden alışveriş yapmak için üye olma zorunluluğu şartı öne sürülmesi, satın alınan ürünlerin ne zaman teslim edileceğinin belirtilmemesi, sitenin yavaş olması ve geç açılması gibi nedenlerden dolayı siteden hemen uzaklaştıkları ortaya konuldu.

Dolayısıyla site tasarımınızın mükemmel olması gerekiyor. İyi bir web uzmanı ile çalışarak bunu sağlayabilirsiniz. Siteyi ziyaret edenlerin ilk dikkat ettikleri konu görselliktir.

Öncelikle internet sitesinin iyi bir görsel tasarıma sahip olması gerekir. İkinci sırada ise ziyaretçilerin sitede kolay gezinmeleri geliyor. Ürün açıklamalarının ayrıntılı olması ve kullanıcıları tatmin etmeleri de bir diğer konu olarak site sahiplerinin karşısına çıkıyor.