info@asaydanismanlik.com
0850 302 58 34

Kleopatra Düğme Akead Erp İle İş Süreçlerini Yönetiyor

Kleopatra Düğme tekstil sektörü için kilit rol oynamakta. Firmaların ihtiyacı olan düğmeleri 1964 yılından beri başarı ile üretmektedir. Gelişen teknolojiye çabuk adepte olma özelliğine sahip firmamız, yaptığı işi gelecek kuşaklara sağlıklı bir şekilde teslim edebilmek için iş süreçlerini AKEAD ERP’ye taşımaya karara verdi.

Düğme üretiminde çeşitliliğinin bol olması, klasik programlarda stok olsun, satış olsun yönetilme zorluğu olarak karşılarına çıkıyordu. Hammadde plastik, ürün düğme, düğmenin farklı modelleri ( varyantları ) ve fiyatları farklı olması kullandıkları programda varyantlama ve adresleme yapma imkanlarını ortadan kaldırıyordu.

AKEAD ERP olarak firmaya kattığımız farklı yaklaşımlar ise,

Ürün varyantlarını  MODEL – RENK olarak kurgulayıp, her bir varyant için de fiyatlama imkanı getirdik. Böylece 250 adet ürün stok kartında 1 adet ürün olarak yer alıp diğerleri varyant kırılımlarının  altında yer alması sağlandı.

Ürün stok kartı üzerinde varyantlara göre adresleme çalışması sonucu ürünleri,  hazırlama siparişi ile hazırlanma süreci kısaldı. Üretimden direk varyanta göre adresleme yapılarak raflara yerleşmesi ve yine varyanta göre fiyatlama seçeneği sayesinde firma ürün stok karmaşasından çıkıp, stabil sürdürülebirlir iş yapış şekline geçmenin ilk adımını atmış oldu.

Mağaza içinde müşteriden siparişi hızlı bir şekilde alma işlemini gerçekleştirmek için AKEAD MOBİL uygulaması firmaya entegre edildi. Böylece satış elamanı müşterinin en son aldığı ürün, aldığı fiyatlar ve müşteriye tanımlanmış diğer özel koşullara elindeki cep telefonundan görüp, hızlı cevap vermesi müşteri memnuniyetini artırdığı gibi müşterinin firmaya güvenini perçinlemiş oldu.

CEP UYGULAMASI ( SİPARİŞ, DEPO, SEVKİYAT ) – MUHASEBE İKİLEMİ İLE SÜRELERİ KISALTIYORUZ. İŞ YAPIŞ ŞEKLİNİZİ AKEAD ERP İLE GELECEĞE TAŞIYORUZ.

Bir cevap yazın