info@asaydanismanlik.com
0850 302 58 34

Elektronik Serbest Meslek Makbuzu Başvuru Talebi

İnteraktif Vergi Dairesinde “Elektronik Serbest Meslek Makbuzu Başvuru Talebi” Hizmeti Mükelleflerin kullanımına 25/05/2020 Tarihi İtibariyle Açılmıştır.

İnteraktif Vergi Dairesi WEB uygulaması aracılığı ile Elektronik Serbest Meslek Makbuzu Başvuru Talebine ilişkin gerekli geliştirmeler yapılmış ve 25/05/2020 tarihi itibariyle mükelleflerimizin hizmetine açılmıştır.

İnteraktif Vergi Dairesi WEB uygulamasına https://ivd.gib.gov.tr adresinden üzerinden ve ana sayfada yer alan “Kullanıcı Girişi” alanına T.C. Kimlik No/Vergi No/Kullanıcı Kodu ve şifre bilgisi alanlarını (şifreniz yok ise Kayıt Ol ekranından anında şifre alabilir ya da e-devlet şifrenizle giriş yapabilirsiniz) doldurarak İnteraktif Vergi Dairesine giriş yapabilirsiniz.


Elektronik Serbest Meslek Makbuzu Başvuru Talebi:

İnteraktif Vergi Dairesine giriş yapıldıktan sonra “Elektronik Serbest Meslek Makbuzu Başvuru Talebi” hizmetine sol tarafta yer alan işlem menüsünden İşlem Başlat/Vergi İşlemleri alanından ya da “Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?” alanına “serbest, meslek, elektronik” gibi kelimeler yazarak menüye kolayca erişebilirsiniz.

Açılan sayfada gerekli başvuru bilgileri doldurularak butonuyla “Onay” sayfasına geçiş yapılır.

Onay sayfasında butonuna tıklanır.

İnteraktif Vergi Dairesinde tanımlı mobil telefon numaranıza gönderilen şifrenin Sistem tarafından doğrulanmasının ardından “Elektronik Serbest Meslek Makbuzu Başvuru Talebi”niz tamamlanmış olacaktır.

Bir cevap yazın