info@asaydanismanlik.com
0850 302 58 34

E-Faturada ÖTV ve Varyant Sorunu Kalmadı

ÖZAY DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI TAŞIMACILIK SAN.VE TİC. LTD. ŞTİ.  firması KUBA MOTOR, UĞUR derin dondurucu ve AYGAZ bayiliği yapmaktadır. Üç farklı bayilik, her bayiliğin getirdiği vergisel farklılık mevcut. E-DÖNÜŞÜMÜN zorunluluğu ile tanıştığımız firmamızda, üç farklı bayiliğine getirdiğimiz çözüm sayesinde işlerine daha hakim, karmaşadan kurtulmuş olarak yaptıkları işin keyfini yaşamaktalar.

Firmamızın yaşadığı karmaşaya getirdiğimiz yenilikler kısaca;

-KUBA MOTOR SATIŞI : Satılan her kuba motor faturası üzerinde motor seri no, motor şasi no ve renk belirtilmek zorunda. Bu bilgiler manuel ilave edildiği için kimi zaman hatalar olmakta, hatayı düzeltmek için vergi dairesine gidilmek zorunda kalınıyordu. Bu da firma için zaman kaybına yol açmaktaydı.

AKEAD BS firmada hayata geçirdiğimiz andan itibaren bu sorunlar ortadan kalktı. KUBA dan gelen alış faturaları ile birlikte motor ser no, şasi no ve renk kaydediliyor ve ürün satılırken tüm bilgiler fatura üzerine otomatik geliyor. Bu yöntem ile firmanın hatalı fatura kesmesinin önüne geçildiği gibi sattıkları ürünlerin garanti takibi de motor seri no’suna göre başlamış oldu. Seri, parti ve varyant içermeyen ürün gruplarında ise bu özellik devre dışı bırakılıp karmaşanın önüne geçildi.  Motor satışları için ayrı e-fatura tasarımı yapılıp şekil şartına uygunluk sağlandı.

-UĞUR DERİN DONDURUCULAR : Ürünleri alırken parti takibini maliyet açısından, seri no’yu ise garanti takibi için yapmak zorundaydı. Sattıkları ürünleri alırken eski aldıkları fiyattan alma imkanları olmadığından parti takibi ile eldeki ürünlerin alış fiyatları karışmadığı gibi, eldeki parti ürününe göre müşteriye daha rekabetçi fiyat vermeleri sağlandı.

-AYGAZ BAYİLİĞİ : Her dokuz araç sabahtan satışa çıkmakta ve akşamları her araç kendilerine ait olan pos satış z raporlarını geri getirmekte.  Her bir aracı kasa hesabı olarak tanımlayıp getirdikleri z rapor takibi ile satış kayıtları kontrol altına alınmış oldu. Bu yöntemin firmaya sağladığı fayda ise, araç kasaları ile firma günlük kasaları karışmamış, her bir aracın günlük-aylık ve günlük  getirileri karşılaştırma imkanı sağlanmış oldu. Aksayan yönlerin geliştirme düzeltmeleri için firmaya detaylı raporlama yapıldı.

HER KURDUĞUMUZ AKEAD BS STANDART DEĞİLDİR. İŞİNİZE ÖZEL, SİZE ÖZELDİR. AYRICALIKLAR DÜNYASINA AKEAD’la TANIŞMAYA GEÇ KALMAYIN. ZAMAN DEĞERLİ VE SİZLERDE ZAMANI SATIN ALABİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın