info@asaydanismanlik.com
0850 302 58 34

E-Fatura Belge Statüleri

STATÜ NEDENi VE YAPILMASI GEREKENLER
Güncelleme Onay Bekliyor Taslak fatura oluştururken onaylama işleminden sonra açılan pop-up direk kapatılmıştır. Yeşil kalem butonu ile belge içerisine girip onayla butonuna basılmalıdır. Açılan pop-up içerisindeki onayla ve giden listesine git butonu yardımı ile belge gönderime hazır hale gelir.
Taslak Belge gönderime hazır halde bekliyor, gönderim yapılmamış. Uygunsa gönderilmelidir.
Fatura İşleniyor (Seri No Kontrol) Belge gönderilmiş. Gönderimin tamamlanması beklenmeli.
GİB İşlemi Başarısız Gönderilen belge GİB’in schematron yapısına uygun değil. Paket Bilgisi alanından kontrol sağlanmalı ve GİB’in Schematron yapısına uygun hale getirilmelidir. Bunun için ilgili belgeyi teknik temsilcinizden Taslak statüsüne aldırmanız gerekmektedir. Sonrasında düzenleme
GİB müşteriye ulaştırıyor Belge GİB den onay almış ve alıcıya iletilme aşamasıdır. Belge gönderimi toplamda 48 saat sürer. Gönderimin tamamlanması beklenmelidir.
Müşteri Hata Döndü Belge gönderilmiş. GİB’in schematronundan geçmiş ancak alıcı entegratörün schematron yapısına uygun olmadığı için gönderim tamamlanamamıştır. Paket bilgisindeki detaya göre alıcı entegratör ile görüşülmeli ve bilgi verilmeli.
Müşteriden sistem yanıtı bekleniyor Giden fatura karşı tarafa iletildiğinde karşı taraf faturayı kendi sistemine aldığını belirten bir sistem yanıtı döner. Bu durumda bu konu alıcı firmaya bildirmemiz gereken bir durumdur.
Müşteri sistem yanıtı iletiliyor Statüsü gelen faturalar için geçerli bir statüdür. Belgeyi sistemimize aldığımızda gönderici firmaya sistem yanıtı gönderdiğimiz aşamada belgenin aldığı statüdür.

Bir cevap yazın