info@asaydanismanlik.com
0850 302 58 34

Akead Erp Tekstil Çözümü Fark Yaratıyor

Orfeo Negro Tekstil firması Merter Merkez, Merter Şube ve Güngören Şube olmak üzere 3 farklı mağazasında kendi tasarımlarının toptan satışını gerçekleştiriyor. Geleneksel toptan satış işlemlerinin dışına çıkmak isteyen firmamıza AKEAD ERP üzerinde çalışan AKEAD MOBİL PRO uygulamamızı entegre ederek, yaptıkları işe farklı bir bakış açışı getirdik.

Firma sahibi çalışanlarının müşteri mağazada gezerken onları rahatsız etmeyecek , siparişleri kağıt ortamında alınmasının getirdiği karmaşayı son bulduracak bir uygulama istedi bizden. Bizde kendilerine AKEAD MOBİL PRO uygulamasını entegre ettik.

Firma personellerinin kullanmış oldukları ANDROID veya IOS cep telefonlarına kendimizin geliştirdiği ve AKEAD ERP ile tam entegre çalışan uygulamayı Play Store den veya Apple Store den indirip tanımlamalarını yapmak için, her bir personele AKEAD da kullanıcı olarak tanımlama işlemlerini yaptıktan sonra sistem altta yer alan açıklamalar neticesinde çalışmaya başladı.

Mağaza içinde müşteri beğendiği ürünün fiyatını sorduğunda veya almak için sipariş verdiğinde, ürün etiket barkodu uygulama ile okutularak müşteri siparişi oluşturulur ve oluşturulan sipariş depoya hazırlanmak için depo personelinin ekranına düşer. Depodan hazırlanan ürün Muhasebeye gelir ve fatura kesilerek müşteriye teslim edilir. Tüm işlemler online yapılır ve hatanın önüne geçildiği gibi işlemler çok kısa sürede biter.

Firma tek bir veritabanın da kullanıcı yetkilendirmesi ile 3 şubeyi yönetir. Her personel yetkisi tanımlanan şube de sistemi açabilir, işlem yapabilir. Her şube yine kendilerine tanımlanmış olan E-FATURA ve E-ARŞİV FATURA serisinden fatura kesebilir ve böylece her hangi bir atlamanın önüne geçilmiş olur.

Yetkilendirme sonucu admin yetkisine haiz olan kullanıcı, her bir şubeyi tek tek veya topluca işlemlerini görüp inceleyebilir. Diğer kullanıcılar sadece kendi satışlarını ve kendi depo hareketlerini inceleyebilir. Böylece şubelere gitmeden anlık olarak denetlemek hayata geçmiş olur.

Sistem muhasebe işlemlerini anlık olarak muhasebeleştirdiğinden dolayı maliyetler kontrol altına alınmış ve firma başka bir programa ihtiyaç duymadan E-DEFTER’ni oluşturabilmektedir.

Farklı varyantlara sahip ürünlerin depo adresleme ve varyanta göre fiyatlama çözümü ile firma stokları yönetilebilir kılınmıştır.

Her bir personelin satış istatistiğini anlık-günlük-yıllık olarak inceleyip, her bir personel için verimlilik kıyaslama raporuna her an ulaşabilir.

AKEAD ERP TABULARI YIKARARK TEKSTİL DE GÖRÜLMEMİŞ VERİMLİKLİK SUNUYOR.

Bir cevap yazın